Adventný kalčetový turnaj: Šachy prekvapili, no Arsenal nesklamal

14.12.2016 09:22

Tretia adventná nedeľa je nedeľou radosti. A mladí našej farnosti si tento fakt vzali k srdcu. Nedeľné popoludnie, tak prežili v športovo-radostnej atmosfére v saleziánskom stredisku na Banisku.

(Dolný Kubín, 11.12.2016)

Pri stolnom futbale, neodmysliteľnej súčasti každého saleziánskeho strediska, sa stretlo celkovo  17 miešaných tímov v 2 kategóriách mladšej – do 12 rokov a staršej – nad 12 rokov.  O nervy drásajúce zápasy plné napínavých zvratov veru nebola núdza. V mladšej kategórií nesklamali Surikati a získali tam prvenstvo pred 5.A Warriors a Divokými psami. V staršej kategórií to však nebolo až také jednoduché a okrem prekvapivých nováčikov dali zabrať aj ostrieľaní favoriti. Dosvedčuje to famózne finále medzi farebne zladenými Šachmi a namotivovaným Arsenalom, ktoré si vynútilo tretí set a aj ten skončil veľmi tesne. Nakoniec sa z 1. miesta tešil skúsenejší tím Arsenal, v tesnom závese nováčik Šachy a 3. miesto obsadili Diví Kali. „Myslím, že turnaj sa podaril. Nechýbala súťaživosť, výborná nálada a príjemná atmosféra, o ktorú sa postarali všetci účastníci turnaja. Bolo to skvelé popoludnie so super ľuďmi“ zhodnotil turnaj organizátor Peter Nemček.