KubCup 2017:„Viac než len volejbal“

17.05.2017 11:15

 

Druhý májový víkend patril v Dolnom Kubíne športu. Uskutočnil sa už štrnásty ročník volejbalového turnaja KubCup. V zmiešaných amatérskych družstvách si mohlo zmerať sily celkovo 35 tímov z Oravy aj celého Slovenska.


Dolný Kubín, 7.5.2017

Hlavné motto turnaja „Viac než len volejbal“ naznačuje, že nejde o tradičné športové podujatie, kde rozhodujú víťazné smeče a podania. „To VIAC prináša na turnaj každý účastník – dobrovoľník aj súťažiaci. Je to vzájomné fandenie, fair play, rodinosť, nové priateľstvá a kresťanské hodnoty. KubCup si totiž budujeme spoločne“ vysvetlila organizátorka turnaja sr. Mery Gregová.

Každý hrací deň tak mladí športovci a viac ako 60 dobrovoľníkov odštartovalo sv. omšou. Počas zápasov nebola núdza o krásne výmeny, fair-play hru, sklamanie či radosť z výhier. Viac než 200 športovcov súťažilo počas dvoch dní na šiestich hracích plochách kubínskych škôl.

Po minuloročnej pozitívnej skúsenosti sa medzi hráčmi aj dobrovoľníkmi tešila obľube KubCuviareň. „Myšlienka KubCuviarne vo mne skrsla pred dvoma rokmi na podnet ostatných organizátorov, ktorí túžili po nejakom skvelom občerstvení na KubCupe. Chcel som, aby kaviareň bola miestom oddychu pre hráčov a popritom aby si pochutili na výborných palacinkách či milkshaku. Myslím si, že to skvelo napreduje a už sa tešíme na ďalší ročník“ vyjadril iniciátor KubCuviarne Adam Skirčák.

Titul tohtoročného víťaza a putovný pohár Márie Dominiky Mazzarellovej, patrónky turnaja, si odniesol tím VK Hydrant z Kňažej, ktorý bojoval v silnej konkurencii s tímom Young Stars z Banskej Bystrice. Tretie miesto získali minuloroční obhajcovia z domáceho tímu Spotená Božena. Cenu fair-play sr. Maji Futejovej pre najlepšieho hráča organizátori udelili Petrovi Faberovi z tímu Dolejbalisti.

Volejbalový turnaj KubCup je každoročne usporiadaný mladými dobrovoľníkmi z dolnokubínskeho strediska Laura spolu so sestrami saleziánkami. Už teraz organizátori pozývajú na jubilejný 15. ročník turnaja KubCup 2018.

Viac foto z podujatia nájdete na našom FB fanpage.

 

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

___

Zuzana Vajduláková