Laura, všetko najlepšie!

04.12.2012 11:05

 

Dnes je tomu presne 19 rokov, čo v Prešove vznikla naša Laura. Jej mottom bolo: Láskavosť A Umiernenosť = Radostný Apoštolát. Odvtedy sa veľa vecí zmenilo, vystriedalo sa niekoľko vynikajúcich predsedníčok, ktoré spolu s obetavými dobrovoľníkmi Lauru neustále ťahali (a stále ťahajú) vpred... Aj preto Vám dnes môžeme oznámiť, že nás čaká 365 krásnych oslavných dní plných prekvapení a darčekov.

„20 rokov činnosti pre dobro detí a mladých je naozaj pekná práca. Preto sme sa rozhodli tento rok spoločne oslavovať. Oslavy budú prebiehať na rôznych úrovniach – samostatne v strediskách, ale i na regionálnych podujatiach. A keďže mladí žijú aj na facebooku, nezabudli sme ani na túto platformu,“ informovala predsedníčka združenia – Zuzana Šmotláková.

„Najjednoduchšou formou prepojenia všetkých Laurákov je asi facebook. Preto sa na tento slávnostný rok stane našou centrálou, kde budú prebiehať súťaže a výzvy. Taktiež tam budú aj najnovšie informácie priamo z ústredia,“ poznamenala Júlia Krigovská, koordinátorka fanpageu Laury.

Keďže prípravy sú predsa len prípravy a niektoré veci doteraz ešte neboli zoficiálnené, rozhodli sme sa do tejto misie nasadiť nášho špióna, Lauráka s čestným členstvom a s doživotne zaplateným členským v Laure,  špióna Mikiho. Zatiaľ sa mu podarilo zistiť 3 dôležité informácie:

„Štvrtého o štvrtej“

Laura vznikla 4. decembra 1993 v Prešove – preto vždy štvrtého v mesiaci o štvrtej hodine popoludní sa všetci Lauráci spoja v modlitbe troch Zdravasov a vytvoria tak modlitbovú reťaz.

Na príhovor blahoslavenej Laury, patrónky mladých a patrónky ohrozených rodín, sa budú Lauráci každý mesiac modliť na špeciálny úmysel. V mesiaci december sa modlia za jednu maminku, ktorá má problémy s bábätkom. Už tri razy potratila. AleBohu nič nie je nemožné!!! A kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene... :)

„Fotosúťaž“

Počas roka bude na Lauráckom fanpageu bežať fotosúťaž o spoločenské hry od Albi. Zapojiť sa môže ktorýkoľvek člen Laury, ktorý ma zaplatené členské.

Vždy 4. v mesiaci bude zverejnená výzva – téma novej foto súťaže. Do konca mesiaca môžu Lauráci posielať fotky na laura.matelko@gmail.com. Z 5-tich fotiek s najväčším počtom hlasov vyberie odborná porota tú najlepšiu, ktorej autor vyhrá do strediska jednu zo spoločenských hier.

„Prekvapenie“

Nik nevie ani dňa ani hodiny. Ale je isté, že Laura si pripravila na každý mesiac jedno prekvapenie. Veď keď sa už pripravujeme na dvadsiatku, tak vo veľkom štýle! Prípravy s decembrovým prekvapením už finišujú a podľa neoverených informácií by sa mal darček dostať k Laurákom tesne pred Vianocami. Ale pssst!