Na Orave športovali v papučiach

21.12.2017 10:24

V druhú adventnú nedeľu to v dolnokubínskom saleziánskom centre Laura žilo. Zišli sa tu športuchtiví mladí ľudia, aby si už po druhýkrát zasúťažili. Kopačky však vymenili za pohodlné papuče, športovali totiž v stolnom futbale - kalčete.

 

Dolný Kubín - 10.12.2017

 

Turnaj odštartoval poobede a bol rozdelený na dve časti. Ako prvá si v napínavom súboji zahrala mladšia kategória, ktorá pozostávala zo 4 tímov. Víťazi z tejto kategórie G.Kabát a T.Pošta dokonca dostali možnosť zahrať si so staršou kategóriou. 

Zápasy v základnej časti trvali 5 minút a spolu si o prvenstvo v staršej kategórií zahralo až 13 tímov. Každý jeden zápas bol naozaj vyrovnaný a až do ukončenia veľmi napínavý. Ako však všetci už od začiatku vedeli, vyhrať môže len jeden a víťazstvo si obhájil tím s názvom Arsenal. Na druhom mieste skončili Diví Kali a na treťom Poskoci z Kňažej. 

“Páči sa mi, že kalčeto spája rôzne vekové kategórie a aj tí, čo nemajú športovú zručnosť si prídu na svoje,” povedala s nadšením účastníčka turnaja sr. Mery. Po skončení turnaja všetci dostali účastnícky diplom a výhercovia hlavných miest dostali aj sladkú odmenu. 

 

Martin Kozoň